Pranešėjų apsauga

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas) įtvirtina asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria juos sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai, apsaugos mechanizmą. Įstatymas taip pat nustato apie pažeidimus įstaigose pranešusių asmenų teises ir pareigas, jų teisinės apsaugos pagrindus ir formas, taip pat šių asmenų apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemones, siekiant sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus, keliančius grėsmę viešajam interesui arba jį pažeidžiančius, užtikrinti tokių pažeidimų prevenciją ir atskleidimą.

Pranešimus apie pažeidimus Panevėžio socialinių pokyčių centre gali pateikti asmenys, kuriuos su Panevėžio socialinių pokyčių centru sieja ar siejo darbo santykiai arba sutartiniai santykiai (projekto, praktikos, savanoriškos veiklos, paslaugų ir pan.)

Pranešimai turi būti teikiami norint apsaugoti viešąjį interesą. Informacija, pateikta siekiant apginti išskirtinai asmeninius interesus, nebus laikoma pranešimu.

Informacija vidiniu kanalu teikiama dėl:

  • pavojaus visuomenės saugumui ar sveikatai, asmens gyvybei ar sveikatai;
  • pavojaus aplinkai;
  • kliudymo arba neteisėto poveikio teisėsaugos institucijų atliekamiems tyrimams ar teismams vykdant teisingumą;
  • neteisėtos veiklos finansavimo;
  • neteisėto ar neskaidraus viešųjų lėšų ar turto naudojimo;
  • neteisėtu būdu įgyto turto;
  • padaryto pažeidimo padarinių slėpimo, trukdymo nustatyti padarinių mastą;
  • kitų pažeidimų, keliančių grėsmę viešajam interesui arba jį pažeidžiančių, apie kuriuos sužinote iš savo turimų ar turėtos tarnybos, darbo arba sutartinių santykių su Savivaldybės administracija, Savivaldybės valdoma įmone ar įstaiga.

Pranešimo pateikimo būdai:

  • elektroniniu paštu. Užpildykite patvirtintą formą ir atsiųskite el. paštu pranesejasjdc@gmail.com.
  • paštu. Užpildykite patvirtintos formos pranešimą ir siųskite šiuo adresu: Kranto g. 18, Panevėžys, LT- 35173, ant voko nurodykite „Kompetetingam subjektui asmeniškai“.
  • tiesiogiai. Pateikti informaciją apie pažeidimą galite kompetetingam subjektui arba jį pavaduojančiam asmeniui (II a. Kranto g. 18, Panevėžys, LT- 35173).

Garantuojame pranešėjo ir jo pateiktos informacijos konfidencialumą. 

Žinomai melagingos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas nesuteikia asmeniui garantijų pagal LR pranešėjų apsaugos įstatymą. Ją pateikęs arba valstybės / tarnybos / profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

Jeigu pranešėjas nori pateikti laisvos, o ne nustatytos formos pranešimą, tokiu atveju privalo nurodyti, kad pranešimas teikiamas vadovaujantis LR pranešėjų apsaugos įstatymu.

Aktualūs teisės aktai

Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimas Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“

Jaunuolių dienos centro informacijos apie pažeidimus teikimo ir tvarkymo aprašas

Turinio atnaujinimo data: 2025-02-16, 17:36:47
Susisiekite su mumis